*
 

Семинар пианистов

Семинар пианистов

24 марта в Гродненском государственном музыкальном колледже состоялся методико-практический семинар для учителей детских школ искусств Гродненского методического объединения по специальности «Фортепиано». В работе семинара приняли участие 127 учителей из 20 школ, учащиеся и преподаватели колледжа. В рамках семинара с творческим отчетом выступили учащиеся и учителя фортепианного отделения Слонимской детской школы искусств.
*
 

Віншуем!

Віншуем!

Віншуем навучэнцаў Гродзенскага дзяржаўнага музычнага каледжа з паспяховым выступленнем на V адкрытым конкурсе маладых выканаўцаў на аркестравых інструментах імя М.К.Агінскага (група духавых і ўдарных інструментаў), які адбыўся 19-20 сакавіка ў г. Маладзечна:
Міхалюк Ян (труба, навучэнец 7 класа Цэнтра практыкі пры ўстанове адукацыі “Гродзенскі дзяржаўны музычны каледж”, выкладчык М.К.Сцяпанаў, канцэртмайстар Л.М.Нікіціна) – Гран-пры;
Ганчароў Аляксандр (труба, 1 курс, выкладчык П.А.Чымірка, канцэртмайстар Я.Г.Бяцэнка) – дыплом лаўрэата II ступені;
Кавальчук Данііл (барытон, 4 курс, выкладчык К.В.Мазюк, канцэртмайстар В.У.Латышава) – дыплом лаўрэата II ступені;
Кісель Мікіта (туба, 1 курс, выкладчык К.В.Мазюк, канцэртмайстар В.У.Латышава) – дыплом лаўрэата III ступені;
Казлоўскі Ілья (трамбон, 1 курс, выкладчык К.В.Мазюк, канцэртмайстар В.У.Латышава) – дыплом лаўрэата III ступені;
Стасюкевіч Мікіта (саксафон, 2 курс, выкладчык К.В.Седнеў, канцэртмайстар С.В.Седнева) – дыплом лаўрэата III ступені!
*
 

Віншуем!

Віншуем!

Віншуем удзельнікаў вучэбных творчых калектываў Гродзенскага дзяржаўнага музычнага каледжа з паспяховым выступленнем на міжнародным конкурсе мастацтваў “Grodno STAR”, які адбыўся 14 сакавіка:
- духавы аркестр (кіраўнік М.М.Капцюг) – дыплом лаўрэата I ступені;
- ансамбль медных духавых інструментаў (кіраўнік К.В.Мазюк) – дыплом лаўрэата II ступені!
*
 

Турнир по пионерболу

Турнир по пионерболу

7 апреля завершился трехнедельный турнир по пионерболу среди девушек колледжа. В турнире участвовало 8 команд, в финале встретились сильнейшие команды гр. 1ФСД и гр. 3 ХДИНОМ. В ходе напряженной борьбы, со счетом 2:1 победу одержали девушки группы 3ХДИНОМ.
Лучшими игроками этого турнира стали Юсейн Виктория и Бутор Елизавета.
Команды будут награждены грамотами и призами от ученического профкома.
Судья соревнований Красичкова Т.Н.