*
 

Віншуем!

Віншуем!

Віншуем Самардака Івана (выкладчык А.У.Шкурапата, канцэртмайстар А.М.Гаўрыкава) і Абухоўскага Міхаіла (выкладчык К.В.Мазюк, канцэртмайстар А.В.Кашкала) з паспяховым выступленнем на I Вялікім Усерасійскім конкурсе сярод музыкаў па відэазапісах “Grand Music Art” (г. Масква, Расія), які адбыўся 5 – 20 мая! І.Самардак (навучэнец III курса, балалайка) заняў II месца па спецыяльнасці “Народныя інструменты”, М.Абухоўскі (навучэнец II курса, трамбон) – III месца па спецыяльнасці “Духавыя і ўдарныя інструменты”. Абодва канкурсанты выступалі ў намінацыі “Салісты”, у 5-ай узроставай групе (Е), дзе змагаліся прадстаўнікі музычных вучылішч і каледжаў.
*
 

Віншуем!

Віншуем!

Віншуем групу “Endless may”, якая была ўтворана з ліку навучэнцаў групы II ХД,ІНА пад кіраўніцтвам Рамана Грыцко (куратар А.М.Сонец), і Вікторыю Аляксееву (куратар А.В.Кашкала) з паспяховым выступленнем на VI Абласным фестывалі аўтарскай песні “Новае пакаленне”, які адбыўся 14 мая на базе Зэльвенскага раённага Цэнтра народнай творчасці! Група “Endless may” атрымала дыплом II ступені ў намінацыі “Аўтарскі калектыў”, В.Аляксеева адзначана дыпломам і званнем дыпламанта ў намінацыі “Аўтары вершаў і музыкі выкананага твора”.
*
 

Віншуем!

Віншуем!

Віншуем жаночы камерны хор (кіраўнік – заслужаны дзеяч культуры Рэспублікі Беларусь Л.М.Іконнікава) з паспяховым выступленнем (III месца) на юбілейным XXXV Міжнародным фестывалі царкоўнай музыкі “Гайнаўка 2016”, які адбыўся ў г. Беластоку (Польшча) 17 – 22 мая!
Віншуем!
*
 

Віншуем!

Віншуем!

Віншуем Помаз Дзіяну (выкладчык У.П.Кукаловіч) з паспяховым выступленнем (дыплом і званне дыпламанта) на II Міжнародным конкурсе акардэаністаў, які адбыўся 6 – 7 мая ў г. Сувалкі (Польшча)!
*
 

Віншуем!

Віншуем!
Віншуем Карпенка Настассю (выкладчык В.Ю.Кананкова) з паспяховым выступленнем (лаўрэат III ступені) у першым туры карпаратыўнага фестывалю “Факел” самадзейных творчых калектываў і выканаўцаў ААТ “Газпром трансгаз Беларусь”, які адбыўся 31 сакавіка – 1 красавіка на базе Дома адпачынку “Алеся” (Мінская вобласць, Маладзечанскі раён, в. Гярдуцішкі). Анастасія Карпенка выступала ў намінацыі “Вакал акадэмічны”.
*
 

Віншуем!

Віншуем!

Віншуем Самардака Івана (выкладчык А.У.Шкурапата, канцэртмайстар А.М.Гаўрыкава) з паспяховым выступленнем (лаўрэат II ступені) на VII Міжнародным музычным інтэрнэт-конкурсе, які адбыўся 1 лютага – 30 красавіка 2016 года ў г. Бялград (Сербія).
*
 

Шедевры русской музыки

Шедевры русской музыки

Под таким названием в зале Центра культуры г.Гродно 6 мая состоялся концерт камерного оркестра Гродненской капеллы. Прозвучали произведения великих русских композиторов – М.Глинки, П.Чайковского, М.Мусоргского, И.Ипполитова-Иванова, А.Глазунова, в том числе одно из самых известных сочинений для скрипки с оркестром – Концерт ля минор А.Глазунова.
Вместе с оркестром под управлением Владимира Бормотова его блестяще исполнила Надежда Солодухина, лауреат республиканских и международных конкурсов, обладатель двух стипендий и поощрительной премии специального фонда Президента Республики Беларусь по поддержке талантливой молодежи, учащаяся IV курса Академического музыкального колледжа при Московской государственной консерватории им. П.И.Чайковского, класс народного артиста России, профессора В.М.Иванова.
Н.Солодухина родилась в Гродно, ее первым учителем, давшим путевку в увлекательный мир музыки был один из лучших скрипичных педагогов республики, преподаватель Гродненского государственного музыкального колледжа и детской музыкальной школы № 1 им. Ю.В.Семеняко Виктор Николаевич Гильдюк.
*
 

Конкурс патриотической песни

Конкурс патриотической песни

4 мая в концертном зале Гродненского государственного музыкального колледжа прошел конкурс патриотической песни, посвященный Дню Победы и 100-летию со дня рождения К.Симонова.
*
 

Віншуем!

Віншуем!

Віншуем навучэнцаў Гродзенскага дзяржаўнага музычнага каледжа з паспяховым выступленнем на IV Рэспубліканскім адкрытым конкурсе выканаўцаў на аркестравых інструментах імя Я.А.Глебава, які адбыўся 25 – 29 красавіка ў г.Магілёве!
Міхаіл Вашкевіч (намінацыя “Габой”, выкладчык В.Дз.Фаменкова, канцэртмайстар Л.М.Нікіціна) – дыплом II ступені і званне лаўрэата;
Максім Сябер (намінацыя “Трамбон”, выкладчык К.В.Мазюк, канцэртмайстар В.А.Усцімава) – дыплом III ступені і званне лаўрэата;
Аляксандра Колас (намінацыя “Альт”, выкладчык Т.А.Смірнова, канцэртмайстар Г.М.Журун) – дыплом III ступені і званне лаўрэата;
Віалета Данілавіч (намінацыя “Труба”, выкладчык М.К.Сцяпанаў, канцэртмайстар Н.Р.Гарбунова) – грамата.
*
 

Віншуем!

Віншуем!

Віншуем спартыўную каманду Гродзенскага дзяржаўнага музычнага каледжа з паспяховым выступленнем (II месца) у турніры па валейболе сярод каманд першасных арганізацый ГА “Беларускі Рэспубліканскі Саюз Моладзі” ўстаноў сярэдняй спецыяльнай і прафесійна-тэхнічнай адукацыі Кастрычніцкага раёна г. Гродна!
Назад 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 21 Вперед



Приоритетные сайты

^