*
 

Віншуем!

Віншуем!

Віншуем Дзяніса Жалтова (выкладчык У.І.Захараў) з паспяховым выступленнем (дыплом лаўрэата I ступені) на I Адкрытым рэспубліканскім інтэрнэт-конкурсе “Гітарная спадчына” ў межах Міжнароднага конкурсу “Рэнесанс гітары” (г. Гомель, Беларусь), які праводзіўся з 1 па 26 лістапада!
*
 

Віншуем!

Віншуем!

Віншуем навучэнцаў Гродзенскага дзяржаўнага музычнага каледжа з паспяховым выступленнем на IV Міжнародным музычным конкурсе імя Р.М.Гліэра “Гліэраўская восень” (г. Масква, Расія), які адбыўся ў перыяд з 15 верасня па 30 лістапада!
Валерыя Пачобут Гран-пры (балалайка, выкладчык А.В.Шкурапата, канцэртмайстар А.І.Гінч);
Таццяна Жылюк дыплом лаўрэата II ступені (балалайка, выкладчык А.В.Шкурапата, канцэртмайстар А.І.Гінч);
Дар’я Атрачова дыплом лаўрэата II ступені (акадэмічны вакал, выкладчык І.Ф.Навасадава, канцэртмайстар В.Г.Багатава);
Надзея Чайчыц дыплом дыпламанта III ступені (акадэмічны вакал, выкладчык І.Ф.Навасадава, канцэртмайстар В.Г.Багатава)!
*
 

Віншуем!

Віншуем!

Віншуем навучэнцаў Гродзенскага дзяржаўнага музычнага каледжа з паспяховым выступленнем на IX Міжнародным конкурсе-фестывалі імя Ю.М.Должыкава (г. Масква, Расія), які адбыўся 1-6 лістапада:
Мікіта Андрушка – дыплом лаўрэата II ступені (1 курс, туба, настаўнік В.Б.Антоненка, выкладчык К.В.Мазюк, канцэртмайстар К.А.Шасцітка);
Ілля Казлоўскі – дыплом лаўрэата III ступені (1 курс, трамбон, настаўнік В.Б.Антоненка, выкладчык К.В.Мазюк, канцэртмайстар К.А.Шасцітка);
Ян Міхалюк – дыплом лаўрэата III ступені (цэнтр практыкі пры УА “Гродзенскі дзяржаўны музычны каледж”, 7 клас, труба, настаўнік А.Т.Міхалюк, выкладчык М.К.Сцяпанаў, канцэртмайстар Л.М.Нікіціна)!
*
 

Віншуем!

Віншуем!

Віншуем Вольгу Гульнік (выкладчык С.І.Кедук) з паспяховым выступленнем (дыплом лаўрэата II ступені) на Міжнародным конкурсе “Open International Auditions” 2020 (г. Рыміні, Італія), які праходзіў з 31 кастрычніка па 4 лістапада!
*
 

Надежда Солодухина

Надежда Солодухина

22 декабря в концертном зале Гродненского государственного музыкального колледжа состоялся концерт лауреата республиканских и международных конкурсов, студентки Московской государственной консерватории им. П.И.Чайковского Надежды Солодухиной (скрипка). Партию фортепиано исполнила преподаватель Гродненского государственного музыкального колледжа Елена Лебецкая.
*
 

Віншуем!

Віншуем!

Віншуем Ульяну Палубінскую (выкладчык В.В.Палкіна, канцэртмайстар П.А.Сямёнчык) з паспяховым выступленнем (дыплом лаўрэата III ступені) на V Міжнародным конкурсе мастацтваў “Хрустальны васілёк”, які адбыўся 6 лістапада на базе дзяржаўнай установы адукацыі “Рэспубліканская гімназія-каледж пры Беларускай дзяржаўнай акадэміі музыкі” (г. Мінск)!
*
 

Віншуем!

Віншуем!

Віншуем навучэнцаў Гродзенскага дзяржаўнага музычнага каледжа Паўла Гардзейчыка і Наталлю Сямёнчык (баян, 2 курс, выкладчык У.П.Кукаловіч) з паспяховым выступленнем (Гран-Пры) на Міжнародным конкурсе і фестывалі мастацтваў, фальклору, танца і музыкі “PRAGUE STARS 2020”, які адбыўся ў перыяд з 21 кастрычніка па 1 лістапада (г. Прага, Чэхія)!
*
 

Концерт и мастер-класс Дарьи Елисеевой

Концерт и мастер-класс Дарьи Елисеевой

4 ноября в концертном зале Гродненского государственного музыкального колледжа состоялся концерт солистки Белорусской государственной филармонии, лауреата международных конкурсов Дарьи Елисеевой (флейта). Партию фортепиано исполнила Алика Духновская. После концерта Д.Елисеева дала мастер-класс для учащихся колледжа.
*
 

Віншуем!

Віншуем!

Віншуем навучэнцаў Гродзенскага дзяржаўнага музычнага каледжа з паспяховым выступленнем на III Міжнародным фестывалі-конкурсе акардэаністаў імя Вацлаваса Фурманавічуса, які адбыўся 23-24 кастрычніка ў Новавільнюскай музычнай школе (г. Вільнюс, Літва):
Леў Антаняк – навучэнец 5 класа Цэнтра практыкі пры ўстанове адукацыі “Гродзенскі дзяржаўны музычны каледж” (акардэон, выкладчык Н.У.Кукаловіч) – II месца;
Антон Жылінскі, Аляксандр Чывель – навучэнцы I курса (акардэон, выкладчык Н.У.Кукаловіч) – II месца;
Павел Гардзейчык, Наталля Сямёнчык – навучэнцы II курса (баян, выкладчык У.П.Кукаловіч) – II месца;
Ілья Карпач, Алесь Талочка – навучэнцы II курса (акардэон, выкладчык Н.У.Кукаловіч) – III месца!
*
 

Віншуем!

Віншуем!

Віншуем Канстанціна Каскевіча і Ілью Мандрыка (выкладчык К.В.Седнеў, канцэртмайстар С.В.Седнева) з паспяховым выступленнем (дыпломы I ступені) на Міжнародным конкурсе “Krasiczyn Castle Melodies”, які адбыўся 16 – 20 кастрычніка ў г. Красічыне (Польшча)!
Назад 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 32 Вперед


Сменить язык сайта:

^

Приоритетные сайты

^







75 лет

75 лет Гродненской области